Jeśli szukasz ciszy i spokoju, z naciskiem na relaks, wybierz się na Mazurskie Pojezierze. Niezależnie od tego, czy szukasz odprężającej aktywności, czy po prostu miejsca, w którym możesz być, ta okolica ma wiele możliwości. Pojezierze Mazurskie zajmuje powierzchnię około 200 kilometrów kwadratowych. Jest tu około 2000 jezior, połączonych kanałami i rzekami, przeplatanych bujnymi, falistymi wzgórzami. Ten północno-wschodni zakątek Polski, położony na granicy z Litwą, jest rajem dla miłośników sportów wodnych, miłośników przyrody i każdego, kto po prostu uwielbia wspaniałe warunki na świeżym powietrzu. Przepełnione bogactwem flory i fauny, cudowne krajobrazy w połączeniu z przyjaznymi mieszkańcami chętnymi do zaprezentowania swojego domu. Wśród mnóstwa jezior i dróg wodnych znajdują się tereny zieleni lasów i małych gospodarstw. Pojezierze Mazurskie to naprawdę letni raj Polski.

Podczas gdy relaks i zajęcia na świeżym powietrzu są głównym celem Pojezierza Mazurskiego, istnieje wiele miejsc do odwiedzenia dla osób zainteresowanych historią i architekturą. Wilczy Szaniec był tajną bazą Hitlera gdzie faktycznie spędził większość II wojny światowej. Dziwne relikty betonowych bunkrów, stopniowo eksponowanych przez naturę, są otrzeźwiającym przypomnieniem tego, czego Polska doświadczyła podczas wojny. Do odkrycia jest 18 bunkrów i warto skorzystać z mapy podczas zwiedzania. W przeciwieństwie do Wilczego Szańca, Święta Lipka, miejsce pielgrzymek z XVII pielgrzymów, przybywa do barokowego kościoła Najświętszej Marii Panny, który znajduje się w kompleksie klasztornym. Zabytki obejmują niesamowity barokowy organ, oszałamiający trzypiętrowy ołtarz i lipę ze srebrną Dziewicą Maryją. Podczas pobytu na Pojezierzu warto odwiedzić te niesamowite miejsca.

Południowo-zachodni Olsztyn to miejsce, w którym sprzymierzone wojska polskie i litewskie pokonały Rycerzy Zakonu Krzyżackiego w 1410 roku. Ta niezwykła bitwa średniowiecza o ogromnej skali jest odtwarzana co roku. Takie wydarzenie zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Noclegi i hotele w Olsztynie cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są dostępne w bardzo atrakcyjnej oraz konkurencyjnej cenie. W całym regionie znajduje się kilka zamków, które podobnie jak inne opowiadają o krzyżackiej historii tego regionu. Zbudowana w 1900 roku w stylu neogotyckim wieża ciśnień była w użyciu do późnych lat dziewięćdziesiątych. Teraz jest jednak cudowny dla panoram z góry, do których można dostać się windą. Duża część działalności na Mazurach koncentruje się wokół jeziora Śniardwy, największego z jezior mazurskich.

Jest usiany 8 wyspami i jest największym jeziorem w Polsce. Innym popularnym jeziorem jest jezioro Mamry.
Główne miasta i kurorty Pojezierza Mazurskiego mogą być nieco zatłoczone w miesiącach letnich w lipcu i sierpniu, ale mimo to są wspaniałą bazą na pobyt i zwiedzanie. Główne obszary to Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Olecko, Mrągowo i Ruciane Nida. To, gdzie zdecydujesz się zrobić bazę wakacyjną, będzie zależeć od twoich zainteresowań i aspiracji wakacyjnych.

10 października 2019 admin , ,