Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na urlop wybierają Polacy, to można zauważyć pewną prawidłowość, że największym powodzeniem cieszą się kierunki południowe, zachodnie, gdzie jest przepięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo mniejszej popularności na Starym Kontynencie znajduje się mnóstwo urokliwych zakątków, do których warto się wybrać, aby obejrzeć mnóstwo wspaniałych i inspirujących rejonów. Do takich zalicza się bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to leży w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych amatorów morza, plaży, słońca i upalnej pogody, to jak się okazuje jest to wyjątkowo urokliwy i atrakcyjny rejon pod względem walorów krajoznawczych, czy też swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z wizyty w samym sercu Estonii- Tallinie, który jest bardzo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, a także ogólnie jest przepięknym i interesującym miastem, najlepiej zatrzymać się tam na nieco dłuższy czas, dlatego że zakątków, które warto zwiedzić w stolicy Estonii jest naprawdę wiele.
Estonia to prawdziwy rarytas dla sympatyków zwiedzania, w szczególności, że znajdują się tam takie perełki, jak chociażby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również udać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam podziwiać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, dziewicze pejzaże tego parku są mówiąc wprost piękne, szczególnie jeśli ktoś przebywa tam w bezchmurny dzień, albo podczas zachodu słońca, wtedy efekty wizualne robią jeszcze większe wrażenie.
Pomimo że może kierunek Europy Północnej nie jest szczególnie często wybierany przez naszych rodaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak warto wiedzieć, że istnieją miejsca, które naprawdę są godne zainteresowania i warto przemyśleć wyjazd w takie miejsce, zwłaszcza, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są bardziej przystępne, niż w przypadku wizyty w bardziej popularnych państwach Europy zachodniej, szczególnie w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii warto wcześniej przygotować się do podobnego wyjazdu. Mam na myśli tutaj przede wszystkim o to, aby można było ten kraj w jakimś stopniu zrozumieć jeszcze przed samą wyprawą. Warto nauczyć się podstawowych zwrotów w lokalnym języku, jak choćby „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w większości państw starego kontynentu znajomość języka angielskiego wystarcza do tego, aby z łatwością się komunikować, pomimo tego znajomość kilku najpopularniejszych zwrotów jest z pewnością ciekawą i dobrze odebraną odmianą. Przed samym wyjazdem należy także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, żeby bez najmniejszych problemów dało się przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje lokalna kuchnia, która także słynie ze swoich typowo tradycyjnych potraw, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą zasmakować wielu osobom, dlatego też podczas pobytu warto odwiedzać tam dobre knajpy i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla osób szukających ciekawych przeżyć, lubiących chodzić własnymi ścieżkami oraz potrafiących docenić tradycyjną kuchnię.

24 lutego 2018 admin , ,