Niektóre osoby dosyć często wyjeżdżają z własnego domu, a inne szukają okazji, żeby móc wygodnie odpocząć w zaciszu własnego mieszkania. Każdy ma inny sposób na aktywne spędzanie czasu. Niektórzy lubią zwiedzać i nie cierpią nudy. Na myśl o leżeniu na plaży robi mi się słabo. Wolą coś zobaczyć, pójść w miejscal w których jest wiele ludzi, tam gdzie się coś dzieje. Ludzie tacy to ekstrawertycy, którzy ciągle szukają przygód i stymulacji rzadko kiedy męczą się nadmiarem bodźców. Osoby, o których mówimy, że są spokojne i nie potrzebują dużo atencji to zazwyczaj introwertycy. Mają oni inny sposób spędzania wolnego czasu. Kiedy wyjeżdżają na wakacje marzą o tym. aby po być na świeżym powietrzu i odpocząć w ciszy. Niechętnie spotykają się z ludźmi i jeśli wiedzą, że gdzieś będzie zgiełk to niechętnie wychodzą w takie miejsce.

Dobrze jest się zastanowić do jakiej grupy należymy, wtedy będzie nam dużo łatwiej podejmować decyzje o dobrym wypoczynku. Niektórzy introwertycy czują czasami wyrzuty z tego powodu, że nie mają takich relacji z ludźmi jak ich ekstrawertyczni koledzy. Zrozumienie siebie i tego w jaki sposób pracujemy i odpoczywamy jest bardzo istotne i należy to zaakceptować. Zmiana na siłę swoich przyzwyczajeń może prowadzić do frustracji. Znacznie rozsądniej jest wybierać takie sposoby spędzania czasu, które nam odpowiadają i czujemy się w nich jak przysłowiowe ryby w wodzie.

Niektórzy lubią wyjechać nad morze, inni w góry jeszcze inni cenią urok i charakterystyczny klimat jaki zapewnia pojezierze. Rodzice lubią wyjeżdżać nad jezioro z dziećmi, gdzie czują się bezpiecznie o ich pobyt w takim miejscu. Warto wybrać jezioro, które ma dosyć czystą wodę i jest płytkie. Piaszczysta plaża zapewnia bezpieczny pobyt. Niektórzy bardzo lubią takie miejsca i często w nie wyjeżdżają, nie tylko na wakacje, ale również na ciepłe weekendy. Dobrze jest wynająć tam domek letniskowy, a przy okazji zwiedzić okoliczne zabytki. Jeżeli ich nie ma to możemy wypocząć na łonie przyrody i nacieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną lub ze znajomymi.

Niektórzy wynajmują hotel, w którym jest bardzo przyjemnie i przez to chcą spędzić czas w spokoju i ciszy. Innych interesuje ciągle zwiedzanie. Wciąż szukają nowych miejsc, w których jeszcze nie byli. Są zainteresowani historią, dlatego pójdą wszędzie tam gdzie można się czegoś dowiedzieć. Mają otwarte umysły, interesuje ich wiele historycznych ciekawostek. Zwiedzanie może być faktycznie bardzo przyjemne, szczególnie jeśli mamy już jakąś wiedzę na temat stylów i rodzajów budowli. Możemy być zaskoczeni tym, jak niegdyś budowano i z jaką precyzją podchodzono do budownictwa. Kiedy jesteśmy na wakacjach należy pamiętać o tym, żeby dobrze wypocząć i przygotować się na zbliżające się obowiązki. Niektóre osoby traktują je jako wyjątkowy czas, dzięki któremu mogą spędzić beztrosko czas. Warto wybierać miejsca, w których jeszcze nie byliśmy po to, aby zapoznać się z ich specyfikę. Niektórzy wyjeżdżają zawsze w to samo miejsce, ponieważ bardzo je polubili.

12 czerwca 2019 admin , ,