Jeden z najbardziej niesamowitych krajów świata położony pomiędzy Andami i Pacyfikiem – mowa oczywiście o fascynującym Chile, którego nietknięta przyroda oraz rozciągnięte nawet kilometrami pustynie słynące z budynków liczących tysiące lat przyciąga turystów z całego świata. Jest to kraj wart odwiedzenia o każdej porze roku.

Kolorowe miasteczko
Nieopodal stolicy Santiago zainteresowany turysta może znaleźć zjawiskowy port Valparaiso, którego historia liczy sobie 500 lat. Jest to miejsce charakterystyczne pod względem kolorów na które możemy się natknąć na każdym kroku: żółty, czerwony i niebieski to najczęściej pojawiające się barwy panujące pośród budynków zlokalizowanych na stromym zboczu, który niemalże zanurza się w oceanie. „Perła Pacyfiku” zachwyca nie tylko swoją wielobarwnością, ale również specyfiką w konstrukcjach budowlanych, szczególnie wymyślnie przystrojonych i ozdobionych schodach a także kolorowych muralach. Środkowy obszar miasta czyli Plaza Sotomayor ukrywa niesamowity labirynt krętych uliczek. Można natknąć tutaj na często organizowane eventy kulturalne czy też uliczne występy (nie bez powodu Santiago bywa określane artystyczną bohemą). Jednym z wyróżników Valparaiso są kolejki umożliwiające sprawne przedostanie się do wysoko ulokowanych części miejscowości.

Kilkudniowa wyprawa trekkingowa
Południe Chile znajdujące się w obszarze Parku Narodowego Torres del Paine jest idealne na długie wycieczki trekkingowe. Teren pieszych dróg rozpościera się pośród górskich szczytów i jezior wypełnionych flamingami. Wszystko to otaczają lodowce i lasy, a skały mają niemalże pionową budowę. Miesiące najlepiej nadające się na trekking to grudzień, styczeń, luty i marzec, choć za każdym razem należy mieć na uwadze zmienne warunki atmosferyczne.

Sekrety Wyspy Wielkanocnej
Jedną z najciekawszych atrakcji Chile są ciągnące się przez prawie 4 tysiące kilometrów wybrzeża. Najbardziej odseparowany ląd świata czyli Wyspa Wielkanocna to miejsce ogromnych posągów, które funkcjonują w zbiorowej świadomości jako Moai. Tubylcy Polinezyjczycy wykuli w wulkanicznych skałach znane na całym świecie głowy. Ich historia zaczęła się pomiędzy XI i XII wiekiem . Tym co zagadkowe i nadal niewyjaśnione, to fakt przenoszenia niemal 20-tonowych skał przez ówczesną ludność. Każdy z posągów jest własnością Parku Narodowego Rapa Nui, a na wyspę można dostać się za pomocą samolotu kursującego codziennie.

Suche miejsce Ziemi
Chile opisują nie jedynie wysokie, strome góry, zagadkowa wyspa, niesamowicie rozciągnięte oceaniczne wybrzeże, ale również pustynia – Atakama. Rozciągający się 105 m2 teren nigdy nie zanotował jakichkolwiek opadów. Na obszarze pustyni jest możliwe zobaczyć Dolinę Valle de la Luna o istnie księżycowym krajobrazie podobnym do tego jaki jest powszechny na Marsie. Warta zwiedzenia jest również lazurowa solanka Laguna Verde oraz niestety trudno udostępniony obszar El Tatio z wybuchającymi gejzerami. Gorące źródła Termos Banos to z pewnością jeden z najbardziej niesamowitych rejonów Chile. To państwo zaskakuje również wielkimi solnymi jeziorami, doliną śmierci oraz dinozaurów.

24 lutego 2018 admin , ,