Wrocław to jedna z najbardziej ciekawych polskich metropolii. Jej różnorodność sprawia, że do miasta w celach turystycznych co roku przyjeżdżają prawdziwe rzesze ludzie z całego świata. Dla wielu jednak pobyt tutaj to zbyt duży luksus, ponieważ jak na duże miasto przystało, ceny też bywają tutaj bardzo wysokie. Ale, jak się okazuje, pobyt w tym mieście wcale nie musi być aż taki drogi.

Jak więc zaoszczędzić? Zacznijmy od miejsca noclegowego i bazy gastronomicznej. Wiele osób uważa, że najtańsza cenowo oferta noclegu przynosi najwyższe oszczędności. W praktyce jedna może okazać się, że to pułapka dla naszego portfela. Wiele usług jest tutaj niedostępnych, a za wiele trzeba dodatkowo zapłacić. Dla wielu osób, szczególnie dla rodzin z dziećmi o wiele lepszym rozwiązaniem staje się apartament. Brzmi drogo? Ale jest oszczędnie. Dobry apartament to nie tylko kwestia noclegu, ale też i rozrywki po całym dniu zwiedzania. Nie trzeba szukać dodatkowych atrakcji, bo komfortowo wyposażony apartament nam ich dostarcza. Ma telewizor i internet. Ma też luksusową łazienkę, gdzie można wziąć orzeźwiający prysznic, czy relaksującą kąpiel. Ale i to nie wszystko. Apartamenty mają bowiem też doskonale wyposażoną kuchnię. A gdy gotuje się samemu, oszczędza się naprawdę mnóstwo pieniędzy. Swoja lodówka, gdzie można wszystko trzymać, też jest prawdziwym skarbem. Pozwala ona też szybo przygotować kanapkę na wyjście, aby zaoszczędzić na wydawaniu pieniędzy na mieście.

A co ze zwiedzaniem miasta? Przecież Wrocław ma tak wiele do pokazania. Jeśli i tu martwimy się o wysokie koszty, warto w pierwszej kolejności sprawdzić na internecie ceny. Wiele instytucji ma w swoim harmonogramie dni otwarte, w które wstęp jest całkowicie bezpłatny. Dotyczy to przede wszystkim muzeów. Poza tym warto też szukać miejsc parkingowych przy kościołach czy supermarketach, aby i na tym zaoszczędzić. Są też oczywiście miejsca, gdzie bilety i tak trzeba kupić, jak chociażby zoo. Ale i tam trafiają się różnego rodzaju akcje obniżające standardowe ceny biletów.

A co poza zoo i muzeami można tu zobaczyć? No chociażby całe Stare Miasto. Poza tym we Wrocławiu jest też przepiękny ogród botaniczny. Podczas gdy w zoo można oglądać przedstawicieli świata zwierząt z różnych zakątków, w ogrodzie botanicznym oglądać można rośliny. I też można się nimi zachwycać. Poza tym coraz większą popularnością cieszą się wrocławskie krasnale. Te maleńkie figurki porozstawiane w różnych zakątkach miasta są celem wielu turystów. Zarówno starsi, jak i młodsi lubią je znajdywać. Poza tym nie sposób nie wspomnieć tu o miejscach widokowych, z których rozpościera się przecudna panorama miasta, czy o mostach, które po podświetleniu nocą nabierają bajkowego charakteru.

Jeśli marzy się nam pobyt we Wrocławiu, ale ceny nas przerażają, powinniśmy najpierw wszystko sobie na spokojnie zaplanować i przeanalizować. Bo może okazać się, że zarówno sam wyjazd, jak i zwiedzanie mogą być zdecydowanie tańsze. Nie zakładajmy więc niczego z góry.

12 czerwca 2019 admin , ,