O tym, że Polska to piękny i niezwykle ciekawy kraj, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, bo to wiadomo. Czasami jest faktycznie tak, że „cudze chwalimy, a swego nie znamy”, ale coraz częściej ludzie przekonują się, że i u nas jest co oglądać. Nasz kraj wypiękniał ostatnimi czasy, ale też bardzo rozwinęła się u nas turystyka. I bardzo dobrze, bo lubimy podróżować i tym samym poszerzać swoje horyzonty. Wszak nie bez przyczyny zwykło się mawiać, że „podróże kształcą”. Nawet krótki wyjazd i to nawet niedaleko to zawsze coś. Człowiek nie tylko odrywa się od swoich problemów, ale też jest w stanie spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Nie mówiąc już o tym, że przy okazji coś nowego zobaczy, pozna nowych ludzi, posmakuje innego jedzenia. Czegóż chcieć więcej?

A jakie ciekawe miejsca w Polsce warto byłoby odwiedzić? Czy mamy np. jakieś ciekawe zamki w Polsce? Oczywiście, że tak, trzeba tylko poszukać takowych atrakcji. W obecnej dobie to nader proste, ponieważ mamy do dyspozycji to potężne, a zarazem nader funkcjonalne medium, jakim bezsprzecznie jest internet. Ten wynalazek wszech czasów nie ma sobie równych. Nawiasem mówiąc, chyba już nie bylibyśmy w stanie na co dzień funkcjonować bez stałego dostępu do sieci. No cóż, człowiek ma to do siebie, że stosunkowo szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i później z nich po prostu korzysta.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykuły, bo nieco odbiegliśmy od meritum. Otóż, ciekawe miejsca w Polsce to dla każdego oznacza inne atrakcje. Każdy z nas jest inny i ma inne upodobania czy potrzeby, to oczywiste. Dla jednych nader atrakcyjne i ciekawe będą Mazury, a dla innych Pieniny. I niech tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny. A skoro już wspomniana została Kraina Tysiąca Jezior, to koniecznie trzeba odwiedzić Wilczy Szaniec. Dawna kwatera Hitlera przyciąga wielu turystów, nie tylko osoby, które fascynują się historią. Z Mazur mamy już blisko nad morze. Koniecznie trzeba odwiedzić Sowiński Park Narodowy, w obrębie którego znajdują się słynne już ruchome wydmy. To naprawdę niesamowita atrakcja, szczególnie dobrze bawią się tu dzieci.

Ale ciekawe miejsca znajdziemy również w miastach. Warto zatem kilka dni spędzić w naszej stolicy, a by zobaczyć, co oferuje współczesnemu turyście to piękne miasto Zamek Królewski, Łazienki Królewskie czy rezydencja Jana Sobieskiego w Wilanowie niezmiennie przyciągają rzesze odwiedzających. Ale nie można, będąc w Warszawie, nie zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów. To nowoczesne placówki, które mogą śmiało konkurować z najlepszymi muzeami w Europie i na świecie. Do tego można sobie jeszcze zafundować wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, żeby zobaczyć z tej perspektywy piękną panoramę miasta.

A gdzie zobaczyć zamki w Polce? Oczywiście, że na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tutaj mamy ich sporo. Niektóre są nawet odrestaurowane, a inne, niestety, popadły w ruinę. Ale i tak warto to wszystko zobaczyć.