Wakacje to najciekawszy i najprzyjemniejszy okres w roku. A ponieważ zbliżają się wielkimi krokami, wielu z nas już teraz planuje swój wymarzony wyjazd. Swych zwolenników znajdą zarówno piesze wędrówki wzdłuż znanych, górskich szczytów, jak i ciepłe kąpiele w morzu. Coraz więcej turystów decyduje się jednak na pobyt w niewielkich miejscowościach położonych w pobliżu polskich jezior.

I wówczas właśnie pojawia się pytanie – w jaki sposób zorganizować cały wypoczynek, gdzie znaleźć spanie i szukać atrakcji turystycznych? O ile to ostatnie pytanie można dość szybko zweryfikować za pomocą internetu, o tyle nocleg może okazać się bardziej problematycznym tematem. Organizując wyjazd tuż przed rozpoczęciem letniego sezonu może spotkać się z opinią, że planujemy wyjazd zbyt późno, ponieważ większość miejsc została już zarezerwowana. Jednak nie zawsze musi tak być. W tym wypadku powiedzenie „Kto pyta nie błądzi” doskonale się sprawdza. Mazurskie miejscowości mają bowiem duże zaplecze noclegowe. Wystarczy jedynie poszukać. Oprócz standardowych i dość drogich dla statystycznego Polaka hoteli, Mazury oferują noclegi w innych rodzajach miejsc. Na terenie większych miejscowości znajdziemy chociażby hostele, których standard zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Spanie w przytulnym, urokliwym i schludnym, choć może niewielkim pokoiku stanie się dobrą alternatywą dla drogiego pokoju hotelowego.

Najczęściej, hostele oferują nocleg wraz ze śniadaniem, co dodatkowo podnosi jakość wypoczynku. Pytając o spanie w takim miejscu warto pokusić się o rezerwację pokoju z widokiem na jezioro. Wówczas, nawet największe niedogodności zostaną zagłuszone pięknym widokiem. Inną alternatywą noclegu na Mazurach są drewniane domki letniskowe. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest ich położenie. Najczęściej, znajdują się w bliskim kontakcie z wodą, co oznacza, że z okien pokoju będziemy widzieć jezioro a wieczorne kolacje ze znajomymi zostaną dodatkowo urozmaicone szumem fal i uderzeń jeziora o brzeg plaży. Poza tym, istnieje możliwość wynajęcia całego domku, co zapewni nam spokojną, kameralną atmosferę. Jeżeli jednak żadna z możliwości nie jest już dostępna, warto wybrać się w podróż „w ciemno”. Mazury to duży obszar, na którym mieszka znaczna liczba ludności. Część z nich chętnie wynajmuje turystom pokoje, a czasem nawet całe domy w okresie wakacyjnym. Nierzadko po drodze napotkamy się na napis: ” Wynajmę” wraz z numerem telefonu. Warto skorzystać z takiej ofert, ponieważ dają one możliwość spędzenia czasu w miłych okolicznościach przyrody za niewielkie pieniądze. Oczywiście domy z widokiem na jezioro będą z pewnością charakteryzować się nieco wyższą ceną za wynajęcie pokoju lecz mimo to nie będzie ona tak wysoka jak cena w renomowanym hotelu.

Podsumowując, wybierając się nad jezioro, warto już wcześniej zadbać o podstawowe udogodnienia, takie jak: pożywienie czy spanie. Nie mniej jednak, nawet w ostatniej chwili, będąc już na miejscu można znaleźć ciekawą ofertę noclegu bez wcześniejszych formalności.

12 czerwca 2019 admin , ,