Turystyka to hobby wielu ludzi. Różne rodzaje wyjazdów odnoszą się do zainteresowań podróżujących, jak również chęci spędzania wolnego czasu. Kierunek wycieczek wybierany jest z uwzględnieniem ilości atrakcji, pogody, jak również możliwości finansowych. Jednym z często odwiedzanych przez polskich i zagranicznych turystów jest Wrocław.

Jakie atrakcje proponuje miasto i okolice? Jak przedstawia się baza noclegowa w tym regionie? Jakie zalety wynikają z pobytu we Wrocławiu?

Najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje regionu.

Wrocław to historyczne miasto, które odznacza się pięknem, symboliką, zabytkami, jak również nowoczesnymi atrakcjami i ciekawostkami. Można tu znaleźć wiele zabytków kultury, sztuki, a zarazem poznać regionalną kuchnię i kulturę tubylców. Do najważniejszych atrakcji miasta można zaliczyć:

  • Rynek główny i Ratusz – jest to ogromna przestrzeń ograniczona zabytkowymi kamienicami. W centrum rynku znajdują się dwa ratusze oraz słynna fontanna. Rynek to miejsce spotkań, wielu imprez, jak również możliwości odbycia relaksującego spacer i podziwiania piękna uliczek i budowli.
  • Archikatedra św. Jana Chrzciciela – obiekt jest ogólnodostępny dla turystów i znajduje się na miejscu dawnych budowli sakralnych. Budowla udostępnia do zwiedzania taras widokowy oraz przynależne do archikatedry kaplice.
  • Cmentarz Parafialny – znajdujący się nieopodal Archikatedry, posiadający wiele wiekowych i zabytkowych grobowców.
  • Wrocławski Ogród Zoologiczny i Afrykarium – jedno z największych i najnowocześniejszych ogrodów na terenie Europy. Na terenie parku znajduje się wiele zabytkowych atrakcji, jak również możliwość poznania fauny i flory, Ciekawostką jest nowoczesne Afrykarium będące wielkim Oceanarium gromadzącym niezwykłe okazy i gatunki zwierząt wodnych.
  • Park Mikołaja Kopernika – park przedstawiający piękno natury i przyrody. Znajduje się w nim wiele rodzajów drzew i roślin, miejsce do spaceru i miłego spędzenia słonecznego popołudnia.
  • Wrocławskie Krasnale – Figurki rozstawione są na terenie całego miasta i jest ich około 300. Odnajdywanie krasnali to jedna z głównych atrakcji Wrocławia. Spacer śladem i trasą krasnali zajmuje około 2 godzin, a każda z figurek posiada swoją historię i legendę.

Baza noclegowa we Wrocławia i okolicach.

Wrocław to bardzo dobrze przygotowana baza noclegowa. Mnogość hoteli i pokojów do wynajęcia stwarza wiele możliwości, a każdy turysta odnajdzie odpowiedni nocleg dostosowany do własnych wymagań i potrzeb. Apartamenty zlokalizowane są w samym centrum miasta lub na jego uboczu. Warunki panujące w ośrodkach noclegowych uzależnione są od wielu czynników, a przede wszystkim ceny. Apartamenty zazwyczaj posiadają dobrze przystosowana kuchnię, łazienkę, wifi oraz cześć sypialną. Dojazd lub dojście do głównych atrakcji nie jest skomplikowane i zależy od położenia hotelu.

Turystyka i spędzenie wolnego czasu we Wrocławiu daje wiele zadowolenia, satysfakcji, odprężenia, jak również pozwala zapoznać się z unikalną kulturą, sztuką i historią miasta.

10 października 2019 admin , ,