Jeżeli szukasz miejsca, które nie tylko pozwoli Ci się zrelaksować ale także porządnie Cię zaskoczy, koniecznie musisz odwiedzić nadwiślański Sandomierz. To leżące w powiecie świętokrzyskim miasto, liczące ponad dwadzieścia cztery tysiące mieszkańców zdecydowanie potrafi zaskoczyć. Poza pięknym rynkiem, tak doskonale znanym nam z popularnego serialu telewizyjnego, może też pochwalić się pięknym zamkiem królewskim, w swoim wnętrzu mieszczącym muzeum oraz wieloma kościołami.

To historyczne miasto, często nazywane jest małym Rzymem. Wynika to z faktu, że tak samo jak włoska stolica, leży on na siedmiu wzgórzach. Podróżując po Sandomierzu, można napotkać wiele miejsc, w których kręcono serial pt. ” Ojciec Mateusz”. Ta popularna produkcja, przyniosła miastu spory rozgłos. Nawet Ci widzowie, którzy nigdy jeszcze realnie nie zwiedzali miasta, nie pomyliliby go z żadnym innym. Z tego powodu, Dworek Skorupskich, który można zobaczyć zwiedzając zakątki miasta nazwano potocznie ” Dworkiem Ojca Mateusza”.
Skoro wiemy już, że coś ciekawego znajdzie tu dla siebie każdy kinoman – czy odnajdzie się tutaj także, fan mrocznych tajemnic i horroru?Zdecydowanie tak! Pod Sandomierskim Rynkiem, ciągnie się tak zwana Podziemna Trasa z epoki średniowiecza. Jest to zdecydowanie miejsce, którego nie wolno przegapić. Czerwone cegły, chłód i ciemności – to własnie ze względu na mroczny klimat i krążące od wieków opowieści, podziemna trasa budzi tak wielkie zainteresowanie w turystach.

Mówi się nawet o tym, że w mieszczących się pod rynkiem piwnicach, pełniących kiedyś funkcję magazynów dla kupców – straszy. Ducha Haliny Krępianki, zasypanej w podziemiach, wraz z Tatarami, można spotkać w trakcie wycieczki.
Kolejnym ciekawym elementem zwiedzania jest możliwość podążania trasa, która dawno temu przechadzał się Kat.
Skoro jesteśmy już w tematyce miejsc tak elektryzujących i ciekawych nie można zapomnieć o Wąwozie Świętej Jadwigi. Jest to miejsce bardzo urokliwe, niespotykane i jakby żywcem wyrwane z serii pt. ” Władca Pierścieni”. Posiada ono także bardzo interesującą i niekiedy tragiczną historię, z którą zdecydowanie warto się zapoznać.

Kiedy już zaplanujesz, wszystkie atrakcje, warto byłoby znaleźć odpowiednie miejsce na nocleg. W tym miejscu także miasto Cię nie zawiedzie. Gdzie spać? To zależy przede wszystkim w ile osób wyruszasz na wycieczkę. Jeżeli wybieracie się na wyjazd rodzinnie, najwygodniejszą opcją jest po prostu wynajęcie całego mieszkania. Nie dość, że jest to bardzo wygodna opcja to też często wychodzi nas najtaniej. Poza noclegiem zazwyczaj, interesuje nas także to gdzie można zjeść dobrze i tanio. Zdecydowanie największe skupisko restauracji, większych i mniejszych, mieści się w okolicach rynku. Znajdziemy tu zarówno potrawy regionalne jak i bardziej nowoczesne smaki. Dla fanów kuchni azjatyckiej – w mieście znajduje się także jedna restauracja z kuchnią wietnamską. Wynika z tego, że zarówno a pro po atrakcji, miejsca do spania czy też jedzenie, każdy znajdzie coś dla siebie.

12 czerwca 2019 admin , ,